این طرح به منظور ترویج و استقرار فرهنگ شایسته سالاری اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، ظهر امروز(دوشنبه 16بهمن) با حضور رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهادکشاورزی، رییس، معاونین و مدیران سازمان، پردیس ارزیابی مدیران این سازمان در خراسان جنوبی افتتاح شد.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهادکشاورزی از وجود ۶ پردیس ارزیابی مدیران جهاد کشاورزی در سطح کشور خبر داد و گفت: با افتتاح پردیس خراسان جنوبی این تعداد به  ۷ پردیس در سطح کشور رسید.

ابوالقاسم ورداسبی در آیین افتتاح پردیس ارزیابی مدیران سازمان جهاد کشاورزی اظهار داشت: در بحث تربیت مدیران آینده با تلاش بسیار سال گذشته کانون توسعه و ارزیابی مدیران را راه اندازی کردیم.

وی افزود: در این راستا افرادی که مدیر هستند و می خواهند ارتقاء پیدا کنند باید گواهی احراز پست مدیریت را داشته باشند که بعد از ارزیابی به آنها ارائه می شود.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهادکشاورزی بیان کرد: از سال ۹۳ این کانون ارزیابی شروع به کار کرده است و فعالیت هایی اعم از شناسایی استعدادها، ارزیابی مدیران و توانمندسازی کارمندان را در دستور کار دارد.

ورداسبی تصریح کرد: در این مدت مدیران ستادی ارزیابی شدند و مشخص شد این افراد چه توانمندی هایی دارند و متوجه شدیم که باید چه آموزش هایی به آنان ارائه شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مصوبه ارزیابی مدیران به تمام سازمان ها ابلاغ شده است خاطرنشان کرد: در این دستورالعمل همه مراحل پیش بینی شده است و در این راستا نیز ابتدا تمام مدیران ارزیابی خواهند شد.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهادکشاورزی از افتتاح پردیس ارزیابی مدیران سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: با راه اندازی این پردیس ۴ نفر ارزیاب و یک سر ارزیاب وجود دارد.

ورداسبی اظهار داشت: برای شکل گرفتن این پردیس باید فضایی فراهم می شد که در حال حاضر با راه اندازی این پردیس این فضا فراهم شده است و ارزیابی از سازمان جهاد کشاورزی آغاز می شود و ابتدا جوانان و بانوان در نوبت ارزیابی قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه در ارزیابی ها باید ۱۱۲ نشانه رفتاری ارزیابی شود افزود: در هر کدام از این نشانه ها اگر فرد نمره قبولی نگرفت باید دوره هایی را بگذرانند و گواهی دریافت کنند و این گواهی بدین معنا نیست که فرد بتواند مدیر شود.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهادکشاورزی گفت: از ابتدای سال ۹۷ باید همه منتصبین پست مدیریتی گواهی احراز پست مدیریتی از این پردیس را دریافت کرده باشند.

ورداسبی بیان کرد: همچنین در جاهایی که کمبود نیرو و ضعف داریم سال آینده اجازه جذب نیرو را دریافت خواهیم کرد.

مدیران جهاد کشاورزی گواهی شایستگی احراز پست مدیریت دریافت می کنند

در راستای اجرای بخشنامه شورای عالی اداری از ابتدای سال آینده در انتصاب مدیران، از افراد دارای گواهی شایستگی احراز پست مدیریتی استفاده می شود.

ابوالقاسم ورداسبی درخصوص اهداف پروژه ملی تربیت مدیران آینده سازمان جهاد کشاورزی  افزود: این طرح به منظور ترویج و استقرار فرهنگ شایسته سالاری، ایجاد بستر مناسب برای تقویت انگیزه در کارشناسان، شناسایی نیازهای آموزشی و سرمایه گذاری هدفمند برای توسعه و توانمندسازی کارشناسان مستعد و برخورداری از خزانه مدیران توانمند برای تصدی پست های مدیریتی و شناسایی نیازهای آموزشی فردی مدیران اجرا می شود.

وی ادامه داد: کلیه کارشناسان و کارشناسان مسئول واجد شرایط احراز در پست های مدیریتی، گروه هدف پروژه ملی تربیت مدیران آینده هستند.

به گفته وی بایستی بانک اطلاعات مناسبی از مدیران شایسته سازمان تشکیل داد تا در آینده بتوان از این مدیران استفاده کرد.

وی  در ادامه به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت اشاره کرد و گفت : برگزاری این گونه دوره ها نقش بسزایی در ارتقاء سطح علمی و عملی کارکنان دارد.

رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی به اهمیت راه اندازی  پردیس کانون ارزیابی و توسعه مدیران آینده این سازمان اشاره کرد و افزود: تمام کارکنانی که در این ارزیابی شرکت می کنند باید نمره بالای 80 را کسب کنند، و برای آنهایی که نمره مدنظر را کسب نکنند کلاس های آموزشی خواهیم داشت که بعد از آن گواهی شایستگی احراز می کنند.