به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، محمدرضا مومنی صبح امروز(شنبه5 اسفند) در آیین افتتاح دوره آموزشی ملی پرورش اقتصادی شتر در شهرستان بشرویه گفت: همخوانی شرایط مناسب برای زندگی شتر با اقلیم ایران که بیشتر گرم و خشک است، بستر مناسبی را برای پرورش اقتصادی این دام فراهم آورده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور افزود: با انجام پژوهش های همه جانبه و نیازسنجی و همچنین ایجاد زیرساخت های مورد نیاز نظیر شرکت های دانش بنیان، آزمایشگاه ها و مجتمع های دامداری مجهز می توان بیش از پیش به جنبه اقتصادی پرورش شتر پرداخت. 
وی ظرفیت های خراسان جنوبی در پرورش شتر را بسیار بالا دانست و گفت: رونق اقتصاد شترداری به ویژه شترداری صنعتی در این استان نیازمند مساعدت و حمایت همه مسئولان و نمایندگان مجلس است.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: تاکنون بیش از یکصد نوع بیماری دامی در کشور شناسایی شده که اکثر این بیماری ها بین دام و انسان مشترک است.
وی یکی از مهم ترین رسالت های سازمان دامپزشکی را جلوگیری از شیوع و انتقال بیماری های دام به انسان برشمرد و گفت: آسودگی و امنیت غذایی یکی از مهم ترین مسائلی است که در هر جامعه در راس امور قرار دارد و سازمان دامپزشکی یکی از متولیان برآورده ساختن این امنیت از مزرعه تا سفره های خانواده هاست.
شهرستان بشرویه در 300 کیلومتری شمال غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی واقع شده است.