به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سهمیه ابلاغی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سال جاری مقدار 2/2 میلیون تن می باشد که از این مقدار از ابتدای سال جاری طبق برنامه ابلاغی وزارت جهادکشاورزی تاکنون بیش از 770 هزارتن کود اوره در کلیه استان ها توزیع شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد رشد و نسبت به میانگین بلندمدت دهه اخیر بیش از 42 درصد رشد داشته است.

محمد تقی آژنگ با اعلام اینکه مشکلی در تامین کود اوره برای محصولات اساسی وجود ندارد، افزود: هم اکنون بیش از 120 هزارتن نیز ذخیره استراتژیک کود اوره در انبارهای این شرکت و شبکه کارگزاران توزیع نهاده های کشاورزی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی موجود می باشد.

وی با بیان اینکه قیمت فروش این محصول در کیسه های 50 کیلوگرم ۵۴۵۶۲۵ ریال می باشد، ادامه داد:  اظهاراتی مبنی بر قیمت فروش هرکیسه 160 هزار تومان در بازار آزاد جای تردید داشته و قابل تامل و بررسی است، زیرا این قیمت حتی از قیمت فروش اوره در بورس کالا نیز به مراتب بیشتر است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: متقاضیان و بهره برداران می توانند از طریق وبسایت این شرکت به آدرس www.assc.ir  اطلاعات کافی را کسب نمایند.