به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز چهارشنبه(۹۷/۲/۵) نخستین نشست هم اندیشی و آسیب شناسی با محوریت  چگونگی اطلاع رسانی و ارتباط موثر در حوزه کشاورزی استان
با حضور رییس اداره روابط عمومی سازمان، مدیرعامل خانه مطبوعات، خبرنگاران حوزه کشاورزی روزنامه ها و خبرگزاری‌ها در سازمان جهاد کشاورزی برگزار گردید.
در این نشست حامد عارفی نیا  جایگاه اصحاب رسانه را مهم و ارزشمند توصیف کرد و گفت: نقش و جایگاه رسانه ها در توسعه پایدار جوامع بر کسی پوشیده نیست به همین دلیل هم اندیشی با فعالان این رسانه ها می تواند به مدیران برای پیشبرد اهداف آنها کمک کند.
رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: امیدواریم در این نشست با همفکری و بیان دیدگاه ها و پیشنهادهای رسانه ها که نمایندگان افکار عمومی هستند نقش و جایگاه رسانه ها در توسعه پایدار و متوازن و روش های تحقق آن در استان، خصوصا در حوزه کشاورزی تبیین و به شکل مشخصی ترسیم شود.
عارفی نیا بیان کرد: در سال گذشته بالغ بر ۱۰هزار تیتر خبری ویژه کشاورزی در خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و اخبار تصویری از صداوسیمای خراسان جنوبی تولید و پخش گردیده است.
وی عنوان کرد: این مهم از تعامل بسیار خوب و دوسویه اصحاب رسانه با روابط عمومی سازمان بوده که باز هم از این عزیزان تشکر میکنم.
رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال گذشته برگزاری تورهای خبری و عکاسی کمک شایانی به تولید خبر کرد، گفت: حضور خبرنگاران در مزارع و اراضی کشاورزی باعث شد از نزدیک با بهره‌برداران بخش کشاورزی ارتباط بگیرند و هدف ما که کمک به کشاورزان بود را به شکل مناسبی منعکس کردند.
حامد عارفی نیا در پایان با اشاره به اینکه ارتباط دوسویه خبرنگاران با مدیران میتواند آنها را در پیشبرد اهداف سازمانی به پیش ببرد افزود: از برنامه های ما در سال گذشته برگزاری دوره‌ های خبرنویسی برای مسئولین روابط عمومی مدیریتهای جهاد شهرستان ها و همچنین ادارات تابعه بود که امسال هم این کلاس ها و تورهای خبری برگزار خواهد شد که بتوانیم در انعکاس فعالیت ها و اخبار بخش کشاورزی گام موثرتری برداریم.