فرماندار خوسف از وجود ۶۷ واحد مرغداری در شهرستان خوسف خبر داد و گفت: در شهرستان خوسف نیازمند کشتارگاه هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، محمد شفیعی صبح امروز 20 اردیبهشت جاری در بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از مجتمع گلخانه ای خوسف اظهار کرد: شهرستان خوسف سومین شهرستان وسیع استان است که به کویر وصل می شود.

وی افزود: یکی از مشکلات موجود در خوسف مباحث مربوط به امور اراضی از قبیل تغییر کاربری ها و مجوز ها بوده که در بحث استعلامات بسیار سخت و زمان بر است.

فرماندار شهرستان خوسف بیان کرد: با توجه به مشکلات کمبود آب در استان مردم بیشتر به سمت کشت های باغبانی و گلخانه ای روی می آورند، چرا که این نوع کشت ها نسبت به محصولات زراعی به آب کمتری نیاز دارند.

شفیعی با بیان اینکه ۱۳ درصد جمعیت خوسف عشایر هستند، تصریح کرد: سال گذشته از تسهیلات کشاورزی و عشایری دو کشتارگاه در شهرستان خوسف از تسهیلات روستایی و عشایری استفاده کردند.

فرماندار خوسف از وجود ۶۷ واحد مرغداری در شهرستان خوسف خبر داد و گفت: در شهرستان خوسف نیازمند کشتارگاه هستیم.

وی یکی دیگر از مشکلات را قوانین منابع طبیعی عنوان کرد و یادآور شد: قوانین منابع طبیعی سخت و قدیمی است.

شفیعی اظهار کرد: همچنین محیط زیست نیز  اغلب زمین ها را به عنوان حریم خود در نظر گرفته است، بنابراین فعالیت واحدهای تولیدی با مشکل مواجه خواهد شد.

وی یادآورشد: همچنین در بحث دامپزشکی نیز مشکلاتی از جمله عدم وجود سَم لازم برای مصارف دام ها وجود دارد و اغلب دام ها با سقط جنین مواجه هستند.