عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برای صرفه جوبی در منابع آبی، کشت گلخانه ای جایگزین کشت سنتی شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان خراسان جنوبی، رضا کریمی ظهر امروز 20 اردیبهشت جاری در بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از پروژه گلخانه بیرجند ضمن تایید کشت گلخانه ای گفت: برای صرفه جوبی در منابع آبی کشت گلخانه ای جایگزین کشت سنتی شود.

محمدعلی محمدی مدیر جهادکشاورزی بیرجند نیز در این جلسه افزود: در شهرستان بیرجند ۲ هزار و ۳۰۰ رشته قنات و چشمه وجود دارد که تحت تایر خشکسالی قرار گرفته است.

محمدعلی محمدی افزود: در بحث کشاورزی در زمینه باغبانی محصولات مزیت داری مانند زرشک، زعفران و عناب از عمده محصولاتی است که ارزش اقتصادی دارند.

مدیر جهادکشاورزی بیرجند بیان کرد: به دلیل کاهش بارندگی و کم شدن زراعت هدف ما این است تا سطح زیر کشت افزایش نداشته باشد و همان مقدار باغبانی که داریم را حفظ کنیم.

محمدی از نبود مجتمع گل خانه ای در بیرجند خبر داد و تصریح کرد: در این راستا برای راه اندازی مجتمع گل خانه ای در بیرجند پیگیر هستیم که اگر مشکل اعتبار برطرف شود راهکار خوبی خواهد بود.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت گل در بیرجند ۶ هکتار است، اظهار کرد: از این میزان ۲ هکتار شاخه بریده گل رز است.

مدیر جهادکشاورزی بیرجند با اشاره به تسهیلات بخش کشاورزی و عشایری یادآورشد: سال گذشته در شهرستان بیرجند ۴۰۰ مورد ثبت نام برای اشتغال کشاورزی و عشایری داشتیم که ۳۳ مورد به بانک مصوب شده که اعتبار این ۳۳ مورد ۴۰ میلیاردتومان است.