به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، علی اکبری در  حاشیه جلسه جمع بندی و نتایج بازدید از پروژه های بخش کشاورزی استان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مشکلات استان حوزه منابع طبیعی است.

وی افزود: در این راستا ما در کمیسیون به دنبال اصلاح قانون و رفع نقایص با یک نگاه تطبیقی و مقایسه ای هستیم.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: گرچه در حال حاضر زمینه هایی در قانون موخر برای رفع این مشکلات پیش بینی شده است اما گاها نگاه های مدیریتی محلی شاید خیلی مناسب نباشد.

اکبری تصریح کرد: ما در این کمیسیون تاکید کردیم  چه در قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و چه در موضوع تداخل اراضی ملی متناسب با مستثنیات مدیران تا اصلاح قانون با مراعات و نگاه مثبت با بهره برداران و تولید کنندگان رفتار کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: ما با گیرهای قانونی مردم دست و پنجه نرم می کنیم و با دستگاه های نظارتی وقتی می خواهیم کاری انجام دهیم درگیر شده ایم شاید اطلاعات قانونی ما در استان کم باشد اما بهتر می دانیم چه مسیرهایی را رفته ایم و گیر کرده ایم.

هاشم ولی پور مطلق با بیان اینکه در اجرای پروژه ها درگیر قوانین و ضوابط هستیم یادآور شد: جهاد کشاورزی باید پاسخگوی مردم باشد و  مشکلات را شناسایی و برای رفع آن تلاش کند.