مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس گفت: 42 بهره بردار بخش کشاورزی در سال گذشته به میزان 19 میلیارد و 200میلیون ریال از تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده کردند .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی، داوود بخشایی اظهار کرد: مهم‌ترین فعالیت های مشمول دریافت تسهیلات صندوق توسعه ملی در بخش سرمایه‌ای مربوط به ردیف آب و کشاورزی با اولویت طرح‌های گلخانه‌ای، طرح‌های مرتبط با بهره وری منابع آبی شامل احداث استخر، کانال و لوله گذاری است. 

معاون رییس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان طبس با بیان اینکه از محل تسهیلات ویژه خط اعتباری مکانیزاسیون 36 طرح به مبلغ 8میلیارد و 363 میلیون ریال بهره مند شدند، تصریح کرد: این تسهیلات علاوه بر ماشین آلات و ادوات کشاورزی، در زمینه خرید تجهیزات مکانیزه برای تمامی طرح‌های تولیدی بخش کشاورزی اعم از واحدهای تولیدی دام و طیور، واحدهای تولیدی گیاهی نظیر گلخانه‌ها و واحدهای تولیدی صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی که پروانه بهره برداری اخذ کرده‌اند، نیز قابل پرداخت است . 

داود بخشایی بیان کرد: در حال حاضر نرخ سود این تسهیلات 15 درصد و بازپرداخت آن به صورت5پنج ساله بوده و در شعب بانک کشاورزی استان قابل دریافت است.

معاون رییس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان طبس یادآور شد: متقاضیان در سال جاری نیز می‌توانند از تسهیلات سرمایه‌ای بخش آب و کشاورزی و خط اعتباری مکانیزاسیون استفاده کنند.