به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز یکشنبه (24 تیر 97) گردهمایی روابط عمومی مدیریت های جهادکشاورزی یازده شهرستان استان و ستاد سازمان در محل سالن جلسات شهدای جهادکشاورزی برگزار شد.

در این گردهمایی با هدف بررسی چالش ها و راهکار های موجود برای پیشبرد اهداف بخش کشاورزی استان خراسان جنوبی برگزار شد، مسئولین و کارشناسان روابط عمومی گزارشی از اهم فعالیت های خود ارائه دادند.

حامد عارفی نیا بعنوان دبیر این گردهمایی پس از عرض خیر مقدم، با اشاره به این که هدف ما خدمت و اطلاع رسانی دقیق بخش کشاورزی است گفت: از روابط عمومی ها انتظار می رود که با اطلاع رسانی دقیق، به کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی گام موثری در راستای هدف سازمان که کمک به کشاورزان و بهره برداران کشاورزی استان است بردارند.

پس از صحبت های ابتدایی دبیر جلسه، مسئولین  روابط عمومی شهرستان ها گزارش عملکرد خود را ارائه و در مورد مشکلات و راهکار های مناسب بحث و تبادل نظر کردند.

ایرج بخشی مسئول روابط عمومی شهرستان بیرجند گفت: با توجه به شرایطی که به واسطه آغاز فعالیت گروه تلویزیونی جهاد به وجود آمده، فضای مناسبی ایجاد شده که اطلاع رسانی کاملی به نقاط دور استان که دسترسی به فضای مجازی ندارند، می تواند صورت گیرد.

دشتی مسئول روابط عمومی قاین گفت: در شهرستان ها هر کدام از مسئولین روابط عمومی، در بخش های مختلفی فعالیت دارند این امر به نحوه اطلاع رسانی به موقع آسیب وارد می کند.

کفیلی مسئول روابط عمومی شهرستان فردوس گفت: آموزش در بخش های مختلف به مسئولین و کارشناسان روابط عمومی، بیشترین کمک را به حوزه اطلاع رسانی خواهد کرد.

در ادامه رییس اداره روابط عمومی سازمان با اشاره به اینکه حوزه ارتباطات بخش های مختلفی دارد افزود: ایجاد روحیه اطلاع رسانی اعم از بیان مشکلات کشاورزان، و ارائه راهکار های مناسب از سمت کارشناسان، فضا را برای خدمت رسانی بهتر ایجاد می کند.

عارفی نیا بیان کرد: روابط عمومی قائم به یک فرد نیست بلکه ما یک جریان هستیم که باید در راستای اهداف خود همسو باشیم و استفاده مناسبی از فضای مناسب رسانه ای که برای بخش کشاورزی ایجاد شده، گردد.

رییس اداره روابط عموی سازمان به همکاری مناسب خبرنگاران، اصحاب رسانه ها و جراید اشاره کرد و گفت: کشاورزی بخش پر از مباحث خبری و آگهی بخشی است که باید شکل مناسب به سمع و نظر بهره برداران بخش کشاورزی برسد و اینجا نقش اصحاب رسانه بسیار پر رنگ است که جای تقدیر و تشکر از این عزیزان دارد.

در پایان با حضور رییس سازمان از زحمات مسئولین و کارشناسان روابط عمومی مدیریت شهرستان ها تقدیر گردید.

در ادامه رییس سازمان جهاد کشاورزی ضمن تقدیر از عملکرد روابط عمومی مدیریت ها گفت: حوزه روابط عمومی بسیار مهم است و اگر ضعفی وجود داشته باشد، یعنی آن سازمان یا ارگان ضعف دارد چون روابط عمومی پیشانی سازمان است.

ولی پور مطلق گفت: در خصوص رفع مشکلات حوزه روابط عمومی یک فرآیند است که باید مرحله به مرحله پیش رفت و بعنوان یکی از دغدغه های ما مرتفع کردن مشکلات روابط عمومی با توجه به اولویت بندی سازمان است.