به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، هاشم ولی پورمطلق صبح روز گذشته(15 مرداد) در آستانه روز خبرنگار، به همراه مدیرکل امور عشایری استان، معاونین و تنی چند از مدیران سازمان جهاد کشاورزی در بازدید از خبرگزاری تسنیم، ضمن تبریک فرارسیدن روز خبرنگار گفت: رسانه ها همواره پشتیبانی قوی برای مردم و یاری گری محکم برای اهداف دستگاه های دولتی می­باشند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: خبرگزاری تسنیم به صورت تخصصی مباحث حوزه جهاد کشاورزی را منتشر می‌کند.

وی همچنین با اشاره به بحث تسهیلات اشتغال پایدار و فراگیر بیان کرد: اشتغال پایدار، توسعه روستایی و عشایری است که در این راستا تسهیلات برای مناطق مرزی 4 درصد و شهرستان‌های غیرمرزی 6 درصد است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: در بحث اشتغال روستایی 111 میلیارد تومان به 4 بانک عامل اعم از بانک کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و بانک کارآفرین اختصاص یافته است و مقداری نیز در تخصیص جدید ابلاغ خواهد شد.

ولی‌پورمطلق با بیان اینکه با تخصیص این اعتبارات به 70 درصد منابع تخصیصی دست خواهیم یافت یادآور شد: در این راستا هر استانی که بتواند بیشتر جذب کند می‌تواند از 30 درصد باقیمانده نیز استفاده کند.

وی با بیان اینکه در اشتغال روستایی طرح، پرونده و متقاضی زیادی داریم اظهار داشت: در این زمینه بیشترین پرونده‌ها و متقاضیان از نظر تعداد و سطح ثبت شده در بخش کشاورزی در واحدهای دامپروری، صنایع تبدیلی وابسته به بخش کشاورزی، گلخانه‌ها، حوزه عشایری، سرمایه در گردش برای تأمین نهادها و مباحث مختلف است که در یک کارگروه فنی کارشناسی ابتدا در سامانه‌ای به نام سامانه کارا ثبت نام می‌کنند و پس از تأیید در کارگروه شهرستان در گروه استانی تصویب و سپس به بانک معرفی می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با تبریک مجدد فرارسیدن روز خبرنگار، از تلاش های خبرنگاران خبرگزاری تسنیم و ارتباط دوسویه در راستای پیشبرد اهداف سازمانی، تقدیر و تشکر کرد.