به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، هاشم ولی پور مطلق به همراه مدیرکل امور عشایری استان، معاونین و تنی چند از مدیران سازمان جهاد کشاورزی روز گذشته(15مرداد) در آستانه روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان خراسان جنوبی، اظهار داشت: ایرنا به عنوان مجموعه ای از دولت، صادقانه و بی طرف نسبت به موضوعات روز جامعه عمل می کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی با گرامیداشت یاد شهید محمود صارمی، مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در مزار شریف که در روز هفدهم مردادماه 1377 به همراه 8 تن از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسید، ادامه داد: تحلیل و تفسیرهای خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در حوزه های مختلف منطقی و کارشناسی است.

وی گفت: تحلیل های خبری ایرنا به دل می نشیند چون این مجموعه در جریان برنامه ها و اطلاعات به روز جامعه است لذا افرادی که دستی در کار دارند متوجه می شوند این روند به نفع کشور است.

ولی پورمطلق گفت: کشاورزی اکنون بخش مهم اقتصادی استان است که رسانه ها نقش بسزایی در انعکاس اخبار این بخش برعهده دارند.

وی افزود: رسانه و خبرگزاری های استان در بررسی و رفع نقاط ضعف و انعکاس نقاط قوت بخش کشاورزی درکنار ما هستند و در بسیاری امور به کمک ما شتافته اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: کمک هایی که رسانه می تواند در بخش کشاورزی داشته باشد بسیار تاثیرگذار است و مجموعه جهاد کشاورزی بدون همکاری رسانه ها از بسیاری برنامه ها عقب می افتد.

وی افزود: علاوه بر این رسانه ها و خبرگزاری ها در ترویج، آموزش، ارتقا و توانمندسازی کشاورزان نیز نقش مهمی دارند.

هاشم ولی پورمطلق در پایان ضمن تقدیر از خبرنگار تخصصی ایرنا در حوزه کشاورزی استان گفت: نگاه مجموعه کشاورزی استان به رسانه ها همیشه با دید همکار بوده چون رسانه ها بدون مزد و منت برای رفع مشکلات مردم با ما همکاری می کنند.