به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مهدی بهدانی در جمع خبرنگاران گفت: مبلغ ۳۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال پایدار به ۱۵۰ طرح کشاورزی خراسان جنوبی به کشاورزان و بهره برداران پرداخت گردیده است.

مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: در بحث تسهیلات اشتغال پایدار که از اواخر سال 96 آغاز شده است930 میلیارد تومان پروژه در سامانه کارا ثبت نام شده است.

وی تعداد این طرح‌ها را 3 هزار و 807 طرح عنوان کرد و افزود: حدود 300 طرح به مبلغ 295 میلیارد تومان به بانک معرفی شدند.

مدیر امور سرمایه‌گذاری اداره کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از پرداخت 37 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات به 150 طرح خبر داد و بیان کرد: از این تعداد 110 طرح در حوزه دام و طیور، 23 طرح در حوزه تولیدات گیاهی، 8 طرح در حوزه صنایع تبدیلی ترکیبی و مابقی در حوزه شیلات و تعاونی ها بوده است.

بهدانی با اشاره به اینکه این طرح ها شامل دو گروه هستند افزود: در این راستا طرح هایی زیر 250 میلیون تومان هستند که در شهرستان ها بوده و به مرکز استان معرفی نمی شوند و طرح هایی بالاتر از این مبلغ هستند و تا سقف 6 میلیارد تومان در کارتابل استان قرار می گیرند.

مدیر امور سرمایه گذاری اداره کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه 6 یوزر از سامانه کارا برای بررسی بیشتر در این زمینه دریافت شده است بیان کرد: در سازمان جلسه کمیته فنی تعریف شده است که در اینحا طرح ها بررسی و تایید می شود و پس از آن به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی می رود.

بهدانی با اشاره به اینکه طرح ها در کمیته فنی استان تایید می شوند تصریح کرد: در طرح های اولویت دار، اولویت ها را خود اداره کار بر اساس رسته ها در نظر می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این رسته ها شامل رسته تولیدات دامی به جز پرورش مرغ، مکانیزاسیون و غیره است و در بخش دام سبک و سنگین نیز دام های اصلاح نژاد پذیرفته می شود.

مدیر امور سرمایه‌گذاری اداره کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: دام‌های بومی استان پذیرفته نیست چرا که می‌خواهیم نژادهای برتر را انتخاب کنیم.

بهدانی اظهار داشت: همچنین مرغداری‌هایی که تاکنون به بهره‌برداری نرسیده اما پیشرفت آنان بیش از 50 درصد است در سامانه قرار می‌گیرند و بر اساس برآوردها به آنان تسهیلات داده می‌شود.