به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، به مناسبت فرارسیدن هفدهم مردادماه، سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، تعداد زیادی از نمایندگان رسانه های استان عصر دیروز (دوشنبه 15مرداد) با حضور رئیس و معاونان سازمان جهاد کشاورزی استان، فرماندار شهرستان خوسف، مدیرکل روابط عمومی استانداری و هیئت همراه، مدیر جهاد کشاورزی خوسف و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی، از باغات عناب روستای سیوجان در شهرستان خوسف بازدید کردند.

حامد عارفی نیا، رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در طول سال تورهای مختلفی را برای درک بهتر خبرنگاران حوزه بخش کشاورزی و لمس کامل دغدغه های کشاورزان و همچنین آشنایی با ظرفیت های کشاورزی استان به تناسب فصل محصولات کشاورزی برگزار میکنیم.

وی افزود: با توجه به فرارسیدن 17 مردادماه که روز خبرنگار نامگذاری شده و تقارن این روز با آغاز فصل برداشت «عناب» که یکی از محصولات استراتژیک خراسان جنوبی است، بر آن شدیم که تور خبری عناب را با حضور خبرنگاران بخش کشاورزی برگزار کنیم.

عارفی نیا با بیان اینکه حضور خبرنگار در اراضی کشاورزی تأثیر بسزایی در بیان و رفع موانع دارد، گفت: هنگامی که خبرنگاران از نزدیک با فضای کشاورزی و کشاورز قرار میگیرند، هم به دغدغه های بهره برداران بخش کشاورزی و هم به راهکارهای مسئولین و کارشناسان توجه میکنند و این امر باعث اطلاع رسانی مناسب تر در این حوزه می باشد.

لازم به ذکر است که بالغ بر 20 خبرنگار  از خبرگزاری و رسانه های مکتوب، شنیداری و تصویری، اخبار بخش کشاورزی را بصورت اختصاصی به سمع و نظر مخاطبین خود میرسانند.