به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، عصر روز گذشته (20 مرداد) طی مراسمی با حضور مروج الشریعه،  استاندار خراسان جنوبی، نظرافضلی، نماینده مردم شهرستان های نهبندان وسربیشه در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار، تنی چند از مدیران کل استانداری و دستگاه های اجرایی و مدیران بانک های استان، بهره برداری و تکمیل ظرفیت گاوداری شیری مجتمع کشت و صنعت بیدمشک شهرستان سربیشه انجام گردید.

این گاوداری تا کنون 600 راس گاوشیرده را پرورش و نگهداری می­کرده است  که با گسترش فضا و آماده سازی مناسب تجهیزات، امکان افزایش از 600 راس به 1000 راس گاو مهیا گردیده که روز گذشته با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، تکمیل ظرفیت با افزودن 400 راس گاوشیرده به این گاوداری، انجام گردید.

این گاوداری مبلغ 4 میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری که در کوتاه ترین زمان ممکن (کمتر از یک ماه)، با معرفی به بانک، توسط بانک کشاورزی دریافت نموده است. با تکمیل ظرفیت این گاوداری، گام موثری در تولید شیر مایحتاج استان و سایر استان های مورد هدف صادرات و همچنین ثبات شغل و ایجاد اشتغال جدید به نعداد 20 نفر برداشته می شود که به گفته سروری مدیرعامل مجتمع، با بهره برداری این فاز، قطعا اشتغال بیشتری هم خواهیم داشت.