به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، موسی سلیمانی گفت: تعداد ۳۳ طرح و پروژه شاخص بخش کشاورزی این شهرستان در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان با بیان اینکه این طرحها و پروژه ها در بخش آب و خاک هستند، اظهار داشت: این طرحها شامل اجرای سامانه های آبیاری نوین  آبیاری تحت فشار و کم فشار، احیا و مرمت قنوات و احداث استخر خواهد بود.

وی گفت: برای اجرای این طرح ها اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۵۵۷ میلیون ریال هزینه شده که از این مبلغ ۱۲ میلیارد و ۷۲۷ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی  و سه میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال خودیاری بهره برداران است.

مدیر جهاد کشاورزی سرایان ادامه داد: با بهره برداری از این طرح ها بیش از یک هزار و 474 نفر در قالب ۳۲۴ خانوار از خدمات آن بهره مند خواهند شد.

سلیمانی، بهره برداری از ۲۶پروژه آبیاری کم فشار به مساحت۲۴۴  هکتار و با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۸۴۵ میلیون ریال، چهار پروژه آبیاری تحت فشار به مساحت ۱۴ هکتار با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال، دو پروژه احیا و مرمت قنوات به طول ۲۸۰ متر با اعتباری بالغ بر ۷۸۸ میلیون ریال، یک باب استخر دو منظوره آب کشاورزی به حجم ۷۰۰ مترمکعب و با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون را از جمله پروژه های شاخص قابل افتتاح در هفته دولت اعلام کرد.