به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مهدی عصمتی‌پور با بیان اینکه خرمای تولیدی در استان به دیگر استان‌ها ارسال می‌شود گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۳ هزار و ۹۰۰ تن خرما در خراسان جنوبی تولید شود.

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: فصل برداشت خرما در استان خراسان جنوبی آغاز شده و بیشترین شهرستان‌هایی که در استان خرما کشت و برداشت می‌کنند شهرستان‌های طبس و نهبندان است.

وی اظهار داشت: از یک هزار و 603 هزار سطح زیرکشت پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 3 هزار و 900 تن خرما در خراسان جنوبی برداشت شود که بهره‌برداران خرما در خراسان جنوبی یک هزار و 600 نفر است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: برداشت خرما در خراسان جنوبی تا اواسط مهر ادامه دارد و با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی، خرمای تولیدی  در دو شهرستان نهبندان و طبس از کیفیت خوبی برخوردار است.

عصمتی‌پور بیان کرد: نوع ارقام خرما در خراسان جنوبی مضافتی، زاهدی، کبکاب، پرکوه و پیارم است و خرمای تولیدی در استان به دیگر استان‌ها هم صادر می‌شود.

وی افزود: از خواص خرما می‌توان به تقویت قلب، رفع کم خونی، جایگزین قند صنعتی برای بیماران دیابتی، رفع خستگی، تقویت اعصاب و افزایش فعالیت فکری اشاره کرد.