به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان، همزمان با پنجمین روز از هفته دفاع مقدس و به همت ادراه امور ایثارگران و پایگاه نبوت سازمان، مراسم صبحگاه مشترک سازمان جهادکشاورزی و ادارت تابعه برگزار گردید.

در این مراسم ابتدا صبحگاه مشترک با حضور حجت الاسلام والمسلمین سجادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، مهندس سورگی سرپرست، مسئولین دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در ادارات تابعه و شهرستان بیرجند، کارکنان سازمان و ادارات کل دامپزشکی، عشایری، منابع طبیعی، و آبخیزداری، سازمان تعاون روستایی، سازمان نظام مهندسی، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی برگزار گردید و پس از برگزاری مراسم صبحگاه ادای احترام به شهدای سنگرساز بی سنگر در یادمان شهدای سازمان انجام شد.

حجت الاسلام والمسلمین سجادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به فرهنگ عاشورا گفت: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با پیروی کردن از حرکت عظیم عاشورا و قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش حماسه های بزرگی خلق نمودند که اگر فداکاری ها و ایثارگری جهادگران نبود، پیروزی به این زودی حاصل نمی شد.

وی در پایان افزود: حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و سیره جدش قیام نمود.

در ادامه مراسم رونمایی از کتاب "جلوتر از تانک " جدیدترین اثر اداره امور ایثارگران به قلم علیرضا گرجی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و مدیرعامل کانون سنگرسازان بی سنگر، رونمایی و همچنین از  95 نفر از رزمندگان و سنگرسازان بی سنگر سازمان جهاد کشاورزی و ادرات تابعه تقدیر به عمل آمد.

در پایان مراسم طبق روال همه ساله و با همکاری سازمان انتقال خون خراسان جنوبی، تعداد زیادی از کارکنان سازمان جهاد کشاورزی خون خود را جهت کمک در مواقع ضروری، اهدا نمودند.