به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، محمدعلی جوادی شامگاه شنبه (14مهر) در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی نقاط قوت فراوانی در بخش کشاورزی داشته و قطب گیاهان دارویی کشور است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی افزود: همانگونه که همه مستحضر هستید شرایط کشور ما خاص است و از همه اطراف و اکناف تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشور ما اعمال می‌شود.

وی عنوان کرد: جنگ نابرابر اقتصادی که علیه کشور ما آغاز شده نشان می‌دهد  قدرت دشمن بسیار زیاد است اما نباید فراموش کرد که قدرت دشمن هر چه زیاد باشد قدرت ملت ایران و اسلام از آن بیشتر است.

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: این دوره هم خواهد گذشت چراکه روزانه برای رفع مشکلات کشور ایران تدابیر جدیدی اندیشیده شده و روز به روز بر اطلاعات و راهبردهای ما برای مقابله با جنگ تمام عیار افزوده می‌شود.

 جوادی افزود: دولت، مجلس و قوه قضائیه با تمام قدرت آماده‌اند که از این گردنه سخت به خوبی عبور کرده به لطف خدا، تلاش ملت و دولت صبح امید و پیروزی نزدیک است.

 وی با بیان اینکه وضعیت کشور ما در برابر مشکلات در شرایط مطلق نیست و شرایط نسبی را پیش رو داریم، گفت: علاوه بر همه مشکلات و سختی ها این کشور دارایی‌هایی نیز دارد.

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی که سالها است مورد تاکید است و نگاه آن به درون کشور است یکی از رمز های موفقیت است؛ خوشبختانه سال زراعی جاری نسبت به سال‌های زراعی 50 ساله اخیر در شرایط بسیار مطلوب و خوبی قرار دارد.

 جوادی عنوان کرد: به لطف خدا سال زراعی جاری از هم اکنون نوید این را می‌دهد که دوره خشکسالی گذرا بوده و شرایط امسال نسبت به سال قبل بسیار بهتر است در سال زراعی گذشته 118 میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور تولید شده است.

 وی با بیان اینکه در سال گذشته مجموعه بخش کشاورزی کشور همه تلاش آنها بهره برداری خوب در زمینه تولیدات کشاورزی بوده، بیان کرد: خراسان جنوبی نیز یکی از استان‌های پهناور کشور است که محوریت آن در بخش کشاورزی است.

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: خراسان جنوبی نقاط قوت فراوانی در بخش کشاورزی داشته و قطب گیاهان دارویی کشور است و همه عوامل بخش کشاورزی نیز به این ظرفیت خراسان جنوبی واقف هستند.

 وی با بیان اینکه باید به نقاط قوت خود پرداخته و نقاط ضعف را از بین ببریم، گفت: خراسان جنوبی این توانایی را دارد که تولیدات خود را افزایش داده و از تولیدات خود به ارزش ریالی بالاتری برسد در این شرایط دوره آینده از گذشته خیلی بهتر خواهد بود.

 جوادی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی خراسان جنوبی افرادی فعال و تاثیر گذار بوده و با اقدامات موثری که انجام می‌دهند ان‌شاءالله در آینده نزدیک شاهد مهاجرت معکوس از شهرهای بزرگ به شهرستان‌های خراسان جنوبی باشیم نه اینکه مهاجرت از شهرستان‌های خراسان جنوبی باعث نگرانی مسئولان باشد که همه این اتفاقات با همکاری و همراهی با یکدیگر قابل انجام است.

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: ولی پور مطلق جزو افراد موفقی بود که بر اساس نظر سنجی به این نتیجه رسیدیم وی به عنوان یک مقام ملی مسئولیت بگیرد و در ابتدا مسئولیت مشاور ویژه وزیر جهاد کشاورزی به وی تعلق گرفت.

 وی افزود: کار بسیار خوبی که در وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده پرورش مدیران آینده از بین نیروهای جوان و کارآمد است و این کار را در سراسر کشور آغاز کرده که تا کنون به نتایج خوبی رسیده ایم.

 جوادی با بیان اینکه بدون شک بزرگترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی آن است، بیان کرد: نیروی انسانی توسعه یافته باعث پیشرفت هر استان می‌شود و خراسان جنوبی این ظرفیت را داشته و می‌تواند از این ظرفیت ها در سطح استان و کشور استفاده کند.

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی خطاب به قوسی مدیرکل جدید جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، گفت: شما برای ریاست سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی وام دار هیچ کس ازجمله نمایندگان مجلس، استاندار و ولی پور مطلق نیستی، بلکه وامدار و مدیون کلیه کشاورزان و زحمت کشانی هستی که برای پاسخ گویی به نیاز و مشکل آنها انتخاب شده ای پس با تمام وجود به جامعه کشاورز خراسان جنوبی خدمت کن.