به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، غلامرضا قوسی با اشاره به جمع کل نهاده های دامی توزیع شده بین دامداران استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵ هزار و ۶۳۳ تن جو، یک هزار و ۱۲۶ تن ذرت و ۱۰۰ تن سویا توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان با نرخهای مصوب بین دامداران استان توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: دولت پیش بینی لازم برای ذخیره سازی کالاها و نهاده های مورد نیاز مردم را انجام داده و متناسب با نیاز جامعه به بازار تزریق خواهد شد.

وی عنوان کرد: با عنایت به ضرورت تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی، ضمن ذخیره سازی مناسب کالاها و نهاده ها نسبت به تزریق اقلام به بازار جهت کمک به کنترل بازار اقدام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا ضمن برنامه ریزی و پیگیری های لازم، اقلام و کالاهای اساسی و ضروری زیادی از ابتدای سال جاری تاکنون بین مردم استان توزیع شده است.

قوسی با بیان اینکه از ابتدای امسال در مجموع یک هزار و ۲۸۶ تن برنج، ۷۹۰ تن شکر و ۲۰۳ تن گوشت قرمز منجمد در بین مردم خراسان جنوبی توزیع شده است بیان کرد: همچنین در این مدت یک هزار و ۲۲۲ تن مرغ منجمد، ۲۳۱ تن سیب درختی و ۴۱۰ تن پرتقال نیز در بین مردم استان توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با برنامه ریزی های صورت پذیرفته و با همکاری تشکلهای بخش خصوصی نسبت به تامین نهاده های دامی از محل واردات با ارز دولتی ۴ هزار و ۲۰۰ تومان اقدام شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به مجموع نهاده های ورودی به استان از ابتدای شهریور ماه تاکنون یادآور شد: در این مدت ۳۲۶ هزار و ۱۵۹ کیلوگرم جو، ۲ میلیون و ۳۶ هزار و ۱۵ کیلوگرم ذرت و ۳۴۱ هزار و ۳۳۳ کیلوگرم سویا وارد استان شدند.

قوسی اظهار داشت: علاوه بر این از ابتدای سال جاری تاکنون نهاده های دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان با نرخهای مصوب بین دامداران استان توزیع شده است.

وی با اشاره به جمع کل نهاده های دامی توزیع شده بین دامداران استان افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۵ هزار و ۶۳۳ تن جو، یک هزار و ۱۲۶ تن ذرت و ۱۰۰ تن سویا توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان با نرخهای مصوب بین دامداران استان توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: همچنین از ابتدای امسال تاکنون نهاده های زراعی و باغی نیز توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بین کشاورزان توزیع شده است.

قوسی با اشاره به جمع کل نهاده های زراعی و باغی توزیع شده در استان بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۴ هزار و ۲۱۸ تن اوره، یک هزار و ۵۷۶ تن فسفاته و ۶۷۵ تن پتاسه توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بین کشاورزان توزیع شده است.

وی تصریح کرد: دولت پیش بینی لازم برای ذخیره سازی کالاها و نهاده های مورد نیاز مردم را انجام داده و متناسب با نیاز جامعه به بازار تزریق خواهد شد همچنین از طرفی مقادیر کالای تزریقی به بازار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: بنابراین از مردم متدین و فرهنگی استان درخواست می شود که تحت تاثیر شایعات دشمنان قرار نگرفته و صرفا متناسب با نیاز خود نسبت به خرید کالاها و مایحتاج مورد استفاده اقدام نمایند.

قوسی خاطرنشان کرد: زیرا تقاضای زیاد جز بروز کمبود و افزایش قیمت در بازار که منافع روانی آن را دشمنان نظام اسلامی و کشور برده، منافع اقتصادی آن را محتکران و سودجویان خواهند برد و ضرر آن متوجه عموم مردم خواهد بود نتیجه دیگری نخواهد داشت.