به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، وزیر جهاد کشاورزی در دومین روز از سفر خود به خراسان جنوبی، به همراه نماینده مردم شهرستان های سرایان، فردوس، بشرویه و طبس در مجلس، معاونین وزیر و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، عملیات اجرایی مجتمع گلخانه ای سرایان را آغاز کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان در آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح گفت: احداث این مجتمع گلخانه ای در زمینی به مساحت 20 هکتار پیش بینی شده است.

موسی سلیمانی افزود: برای این مجتمع 38 قطعه در نظر گرفته شده که تاکنون 29 قطعه به مساحت 15.36 هکتار به متقاضیان واگذار شده است.

وی بیان کرد: تمامی امکانات زیربنایی از جمله آب، برق و گاز در این مجتمع فراهم و تامین شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سرایان با بیان اینکه در این مجتمع انواع صیفی جات کشت خواهد شد، اظهار داشت: به متقاضیان واحدهای گلخانه ای به مدت یکسال فرصت داده شده نسبت به راه اندازی گلخانه اقدام کنند.

وی یادآور شد: تعدادی از سرمایه گذاران با ثبت نام در سامانه کارا از تسهیلات اشتغال بهره مند شده اند.

سلیمانی گفت: همچنین 10 هکتار از اراضی این مجتمع در اختیار یک شرکت سرمایه گذاری قرار گرفته تا نسبت به ایجاد واحدهای گلخانه ای اقدام کند.

وی بیان کرد: در شهرستان سرایان واحدهای گلخانه ای زیادی وجود دارد اما این مجتمع بزرگترین مجتمع گلخانه ای شهرستان خواهد بود.

شهرستان سرایان دارای 20 واحد گلخانه با مساحتی بالغ بر 20 هزار متر مربع است و سالانه 400 تن محصولات گلخانه ای تولید می شود.

گلخانه های سرایان به کشت خیار سبز ،گوجه فرنگی و سبزی اختصاص یافته است.