به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، وزیر جهاد کشاورزی در سومین روز از سفر خود به خراسان جنوبی، به همراه نماینده مردم شهرستان های سرایان، فردوس، بشرویه و طبس در مجلس، معاونین وزیر و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، طرح تسطیح، تجهیز و نوسازی در سطح 800 هکتار از اراضی شهرستان طبس را افتتاح کرد.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس در آیین افتتاح این طرح گفت: تجهیز و نوسازی شبکه فرعی آبیاری اراضی زیر سد کریت و نهرین این شهرستان با اعتبار 60 میلیارد و 500 میلیون ریال اجرا شده است.
داوود بخشایی بیان کرد: این طرح از سال 86 آغاز شده که عملیات تسطیح اراضی آن 675 هکتار ، عملیات کانال و لوله 93 کیلومتر و عملیات احداث جاده بین مزارع آن 44 کیلومتر است.
وی ادامه داد: همچنین طرح عملیات آب و خاک تعاونی ‌های تولید شهرستان طبس نیز در سال 93 آغاز شده و با مجموع اعتبار 16 میلیارد و 790 میلیون ریال اجرا شده است.
وی اظهار داشت: عملیات تسطیح اراضی این طرح 125 هکتار، عملیات کانال و لوله 9.5 کیلومتر و عملیات احداث جاده بین مزارع آن 11.5 کیلومتر است.
وی تعداد مالکان این اراضی را 249 نفر اعلام کرد و یادآور شد: تعداد قطعات طرح عملیات آب و خاک ( تجهیز و نوسازی اراضی ) شرکت تعاونی تولید روستایی منتظریه در روستای تشکانان قبل از تسطیح 302 قطعه بود که به 146 قطعه کاهش یافت.
بخشایی ادامه داد: همچنین تعداد قطعات طرح تجهیز و نوسازی اراضی و شبکه فرعی آبیاری زهکشی زیرسد کریت نیز 2 هزار و 401 قطعه بود که به 806 قطعه کاهش یافته است.
وزیر جهاد کشاورزی در سومین روز سفر به خراسان جنوبی با حضور در شهرستان طبس بعد از افتتاح این طرح، از کارخانه تولید عرقیات گیاهی شرکت اکسیر و کارخانه سبزی خشک کنی پودینه این شهرستان نیز بازدید کرد.