به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز یکشنبه ( ۱۱ آذر) نماینده ولی فقیه در سازمان، رییس سازمان، مدیر حوزه ریاست و هیئت همراه به شهرستان درمیان رفتند و از نزدیک با همکاران و بهره برداران کشاورزی این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سجادی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، مهندس قوسی ریاست سازمان، مهندس نوفرستی مدیر حوزه ریاست سازمان در ابتدای صبح و بصورت سرزده، بازدیدی از مرکز جهاد کشاورزی  میاندشت شهرستان درمیان داشتند و با مسئول این مرکز گفتگو کردند و از  تعداد روستاها و حوزه فعالیت این مرکز و همچنین اطلاعات تخصصی در حوزه کشاورزی محدوده این مرکز اطلاعات و آمار تکمیلی را جویا شدند.

 

پس از آن در سالن جلسات جهاد درمیان نشست صمیمی را با حضور همکاران مدیریت جهادکشاورزی شهرستان برگزار گردید.

وحیدضیائیان احمدی با بیان اینکه حضور رییس سازمان را به فال نیک میگیریم گفت: رییس سازمان در اولین دیدار پس از انتصاب، فرمودند که به شهرستان سفر خواهند کرد و از نزدیک به صحبتهای کشاورزان این شهرستان گوش می‌کنند و امروز خرسندیم که ایشان به اتفاق نماینده محترم ولی فقیه در سازمان و سایر همکاران به این شهرستان آمدند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درمیان با اشاره به اینکه عمده محصول شهرستان زرشک با سطح زیرکشت ۲۵۰۰ هکتار میباشد، افزود: سطح زراعی شهرستان ۲۹۰۰ هکتار، باغی ۴۲۰۰ هکتار، و همچنین جمع منابع آبی ۱۹۸ چاه عمیق و نیمه عمیق، ۶۶۶ رشته قنات و ۱۶۵ چشمه وجود دارد.

وی عنوان کرد: در کنار محصولات باغی و زراعی، در شهرستان استخرهای پرورش ماهی، مرغداری های گوشتی و تخم گذار هم وجود دارد که کمک شایانی به بخش کشاورزی می کند.

هیئت بازدید کننده پس از نشست با همکاران، به دیدار فرماندار شهرستان رفتند و با ایشان در خصوص چگونگی کمک به جامعه هدف کشاورزی شهرستان به گفتگو پرداختند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در این دیدار گفت: بخشی از نیازهای بهره برداران کشاورزی شهرستان باید با همکاری مدیریت جهاد با سایر ادارات شهرستان برطرف می شود که فرماندار محترم میبایست با نظارت کامل در خصوص پیشبرد اهداف جامعه کشاورزی به بهره برداران و همکاران ما کمک نمایند.

 

فرماندار شهرستان درمیان هم در این دیدار ضمن تشکر از حضور حجت الاسلام سجادی، مهندس قوسی و سایر همراهان گفت: به دلیل آنکه شغل اکثر مردم شهرستان مرتبط با کشاورزی و دامپروری است، فرمانداری شهرستان همراه و همپای مدیریت جهاد درمیان در راستای کمک به بهره برداران کشاورزی این شهرستان گام برمیدارد.

 

پس از این دیدار اعضای تیم بازدیدکننده به همراه فرماندار شهرستان به روستای آواز سفر و از پروژه آماده بهره برداری آبیاری نوین این روستا بازدید کردند.

در ادامه مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، رییس سازمان، فرماندار شهرستان و هیئت همراه به روستای دستگرد طبس مسینا رفتند و از نزدیک‌ به صحبتهای کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی منطقه گوش دادند.

مهندس قوسی پس از استماع سخنان کشاورزان و یادداشت درخواست های آنان، با اشاره به اینکه تمام تلاش ما در خصوص رفع موانع کشاورزی استان هست، گفت: خرسندم که امروز نمایندگانی از کشاورزان این منطقه در خصوص مباحثی از جمله قنوات، عشایران، منابع طبیعی، محصولات زراعی و باغی‌، گلخانه ها، کاشت دانه های روغنی و گیاهان دارویی و... کلیه دغدغه خود را بی پرده بازگو کردند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: هدف کلی ما رفع مشکلات شما عزیزان با توجه به توان اجرایی و همچنین براساس ضوابطی که در اختیار داریم، می باشد و قطعا تمامی نکاتی که گفته شد و یادداشت کردیم را با حضور کارشناسان مربوطه سازمان و ادارات تابعه بررسی و در راستای رفع آن گام برخواهیم داشت.

 

پس از این نشست نماینده ولی فقیه، رییس سازمان، مدیر حوزه ریاست از مجتمع گلخانه ای در حال احداث شهرستان بازدید کردند.

 

در پایان سفر یک روزه رییس سازمان به شهرستان درمیان، به روستای آسیابان بخش قهستان درمیان رفتند و دیداری با مردم و بهره برداران بخش کشاورزی این شهر داشتند.

مهندس غلامرضا قوسی در این دیدار با اشاره به اینکه در راستای پیشرفت، کشاورزان باید با مراکز خدمات جهاد، مسئولین شهرستان و استانی همراه باشند، عنوان کرد: بخشی از کشاورزی با تجربه از گذشته پیش میرود اما برای پیشرفت، کشاورزان و بهره برداران حتما باید در کلاس های آموزشی و ترویجی جهاد شرکت نمایند.

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی افزود: تعامل و همکاری دوسویه متولیان و بهره برداران کشاورزی استان می تواند گام موثری در جهت پیشرفت و توسعه کشاورزی استان باشد.

در پایان مهندس قوسی به سوالات کتبی و شفاهی حاضرین پاسخ داد.