به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز دوشنبه (10 دیماه 97)  اعضای هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی استان با نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی دیدار کردند.

آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی گفت: رشد مسأله کشاورزی که به نوبه خود یک ستون فقرات در کشور است در این 40 سال قابل انکار نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: رشد مسأله کشاورزی که به نوبه خود یک ستون فقرات در کشور است در این ۴۰ سال قابل انکار نیست البته مسئولان باید برای رفع مشکلات کشاورزان بیشتر تلاش کنند.

وی اظهار داشت: برای توسعه بخش کشاورزی زحمات بسیاری کشیده شده است اما با همه توسعه اهمیت مسأله کشاورزی و اهمیت کشاورز در بخش مدیریت، نقایصی وجود دارد که باید درصدد جبران آن برآمد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: سال‌ها است که جامعه و کشاورزان از مشکلات رنج می‌برند و رنجش آنان این است که آنقدر زحمت می‌کشند و محصولی تولید می‌کنند و بعد از برداشت محصول جنس روی دستشان می‌ماند.

عبادی با بیان اینکه نابسامانی‌های امروز دودش بر چشم کشاورزان می‌رود که جنس روی دستشان مانده است تصریح کرد: این مسأله باید به صورت حساب شده تنظیم شود و محصولات کشاورزی به میزان نیاز جامعه تولید شود.

وی خاطرنشان کرد: مسئله دیگر این است که بررسی کنیم که چه طرحی ارائه داده‌ایم برای اینکه کشاورزی که محصولش را با زحمت زیاد تولید کرده تا به دست مردم برسد چه سودی آیدش شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: باید بیندیشیم تاکنون چه طرحی ارائه داده‌ایم که سود جنسی که کشاورز تولید می‌کند را خودش ببرد نه دلالان و گرانی بر مردم تحمیل نشود.

عبادی اظهار داشت: در این راستا باید طرحی داده شود و برنامه‌ریزی شود تا زحمت کشاورز ضایع نشود و کالا به صورت ده برابر برای مردم هزینه در بر نداشته باشد.

وی با بیان اینکه آب مورد نیاز برای کشاورزان باید به وسیله جهاد کشاورزی تأمین شود افزود: تولید، تهیه و توزیع باید به گونه‌ای باشد که مردم اعتماد کنند و بتوانند بر اساس درآمدی که دارند مایحتاج زندگی خود را تامین کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: باید مطالعات دقیق و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد تا جلوی سوء استفاده‌ها گرفته شود تا مردم بتوانند بر اساس تضمینی که می‌شود هزینه کنند.

عبادی گفت: باید مدیریتی کارساز صورت گیرد تا مشکلات برطرف شود البته تلاش و کوشش مسئولان جهادکشاورزی قابل قبول است اما باید طرحی ارائه شود تا مشکلات مردم و کشاورزان برطرف شود.