به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، صبح پنجشنبه(16 اسفند 97) همزمان با دومین روز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری  با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی، سرپرست روابط عمومی استانداری، رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی و شماری دیگر از مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان، 6 اصله نهال عناب، زبان گنجشک، اقاقیا و انجیر در محوطه خبرگزاری جمهوری اسلامی غرس شد.

رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: همه اجزای رسانه از جمله مطبوعات، رسانه های برخط، روزنامه ها، صدا و سیما و همه افرادی که پازل رسانه ای را تشکیل می دهند باید در قالب شورای سیاستگذاری رسانه دور یک میز نشسته و مدل های توسعه استان را بررسی کنند. 

حامد عارفی نیا افزود: تمامی اجزای پازل رسانه ای از این طریق می توانند به صورت ماهیانه و فصلی اولویت های استان را بررسی و جریان سازی کنند و به مسئولان استان برای رفع مشکلات کمک کنند. 

وی بیان کرد: ما به عنوان روابط عمومی و جریان رسانه نیاز داریم ابتدا خود را اثبات کنیم لذا نشست های خبری مدیران دستگاه های اجرایی بهتر است در رسانه ها برگزار شود تا این ارتباط قوی تر شود. 

رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: روابط عمومی استانداری نیز باید تلاش کند روابط عمومی دستگاه های اجرایی بیش از پیش تقویت شود. 

وی گفت: بزرگداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری فرصت مناسبی برای احسان و نیکوکاری نیز است و مدیرکل منابع طبیعی جزو مدیران رسانه ای استان است که در زمینه نگاه به حوزه ارتباطات، خبر و رسانه نگاه ویژه ای دارد. 

عارفی نیا عنوان کرد: کاشت نهال و درخت الفت و دوستی در ایرنا یک جریان هوشمندانه رسانه ای را دنبال می کند که امید است از این طریق ارتباط بین رسانه و روابط عمومی تقویت شود. 

وی یادآور شد: اگر مدل های توسعه استان را پیگیری کنیم کمتر دستگاه هایی یافت می شود که مدیر آن نخواهد با رسانه در ارتباط باشد چون بسیاری از مشکلات با پیگیری های رسانه پیگیری و رفع شده است. 

رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در شورای سیاستگذاری رسانه می توان به صورت ماهانه و فصلی نشست برگزار کرد تا هر کسی بنا به سلیقه خود به مسئولان کمک کند موضوعات استان را بررسی و رفع کنیم. 

لازم به ذکر است که هدف از این اقدام علاوه بر توجه به حفظ منابع طبیعی و تروج سنت حسنه درختکاری، افزایش وفاق و همدلی و تعاملات سازنده بین روابط عمومی و رسانه به عنوان 2 رکن اصلی ارتباطات است. 

مدیران روابط عمومی ادارات کل تعزیرات حکومتی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، منابع طبیعی و آبخیزداری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آب و فاضلاب شهری، راه و شهرسازی، تعاون روستایی، بانک کشاورزی، زندان ها، ورزش و جوانان، ثبت احوال، مرکز تحقیقات کشاورزی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و مدیر پایگاه تحلیلی خبری خبر و هنر در این مراسم که در فضای صمیمی برگزار شد، حضور داشتند.