بشرویه شهرستان پیشرو در کشت حفاظتی است که این امر در حوزه اقتصاد مقاومتی بسیار موثر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی، هاشم ولی‌پور مطلق صبح امروز در جلسه‌ای که با حضور اعضای هیئت مدیره صندوق توسعه کشاورزی بشرویه برگزار شد، اظهارکرد: خوشبختانه صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در تمام شهرستان‌های استان در حال فعالیت هستند و خدمات قابل توجهی به نسبت ظرفیتی که دارند در شهرستان خود ارائه می‌کنند. 

وی ادامه داد: در خصوص افزایش سرمایه صندوق‌ها تدابیری اتخاذ شده و تصمیماتی نیز در این زمینه گرفته شده؛ لذا اختصاص سرمایه و توسعه منابع به صورت معقولانه و با شرایط متناسب صندوق‌ها بسیار مهم است که باید در این خصوص ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و سایر عوامل دخیل در حوزه کشاورزی دیده شود. 

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی افزود: شهرستان بشرویه از ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه کشاورزی برخوردار است. 

ولی‌پورمطلق افزود: در همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی، خراسان‌جنوبی خوش درخشید و 10 نمونه ملی از این استان انتخاب شدند که چهار نمونه ملی از بشرویه بودند. 

وی تصریح کرد: بشرویه شهرستان پیشرو در کشت حفاظتی است که این امر در حوزه اقتصاد مقاومتی بسیار موثر است. 

رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی اظهارکرد: در بخش کشاورزی از ۳ هزار و ۴۱۲ میلیارد تومان ارزش تولیدات کشاورزی استان، سهم شهرستان بشرویه ۳۸۴ میلیارد تومان است و این شهرستان مقام اول را در سطح زیرکشت محصولات زراعی و مقام چهارم را در بخش تولیدات باغات دارد. 

ولی پورمطلق به ظرفیت‌های بشرویه از جمله وجود ترمینال‌های ضبط پسته و صنایع تبدلی، کارخانه فراورده‌های لبنی اشاره کرد و افزود: در حوزه صنایع تبدیلی تکمیلی ۱۳۸ واحد در استان داریم که از این تعداد، 10 واحد در بشرویه با ظرفیت ۳۰ هزارتن فعالیت می‌کند. 

وی خاطر نشان کرد: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان بشرویه با 386 سهامدار، مبلغی بالغ بر 3.6 میلیارد تومان سرمایه دارد.