به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مدیر زراعت سازمان گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی کشت دیم در استان توصیه نمی‌شود و پیش بینی می‌شود کشت دیم بهاره امسال در استان کاهش یابد.

سید مجتبی حسینی افزود: خراسان جنوبی حدود ۷۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دیم و آبی دارد که ۴۰ هزار هکتار آن در پاییز و ۳۰ هزار هکتار در بهار زیر کشت محصولات مختلف می‌رود.

وی با بیان اینکه کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی کشت بهاره را انجام دهند، ادامه داد: در این فصل کشت گیاهان کم آب بر و مقاوم به شرایط اقلیمی استان پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به کاهش نزولات آسمانی کشت دیم در استان توصیه نمی‌شود و پیش بینی می‌شود کشت دیم بهاره امسال در استان کاهش یابد، اظهار کرد: با توجه به اینکه کشاورزان استان دامدار نیز هستند و امسال با فقر مراتع به دلیل شرایط نامناسب بارندگی مواجه هستیم توصیه می‌شود کشاورزان نسبت به کشت محصولات علوفه‌ای اقدام کنند.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: محصولات کشت بهاره در خراسان جنوبی شامل سورگوم علوفه‌ای، سورگوم دانه‌ای، چغندر علوفه‌ای، چغندر قند، انواع سبزی و صیفی، ذرت و پنبه است.

حسینی بر استفاده از بذور سازگار و اصلاح شده دارای بازده و عملکرد بالاتر تأکید کرد و یادآور شد: معرفی ارقام پربازده و اصلاح شده از مهم‌ترین فاکتورهای ارائه شده کارشناسان جهاد کشاورزی به کشاورزان است.