به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مدیر زراعت سازمان از خرید هزار و ۱۲۰ تْن گندم از کشاورزان در مراکز خرید گندم خراسان جنوبی تا نیمه خرداد خبر داد و گفت: این مقدار گندم تا ۱۶ خرداد از کشاورزان خریداری شده است.

سیدمجتبی حسینی تعداد محموله‌های ثبت شده در سامانه بانکی را ۱۰۶ محموله اعلام کرد و افزود: تاکنون وجه نقد هزینه خرید ۹۵ محموله به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی رقم پرداخت شده بابت خرید  گندم به کشاورزان را ۲۵ میلیارد و ۱۸۸ میلیون و ۶۹۰ هزار و ۱۵۰ ریال اعلام کرد و گفت: ۱۷ میلیارد و ۴۱۵ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۹۰۰ ریال در انتظار پرداخت به کشاورزان است.

حسینی بیان کرد: کشاورزان و بهره برداران می‌توانند گندم مازاد بر نیاز خود را در ۱۷ مرکز خرید شامل ۱۵ مباشر خرید زیر مجموعه تعاون روستایی و دو انبار ملکی زیرنظر شرکت غله و خدمات بازرگانی تحویل دهند.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نرخ پایه خرید گندم معمولی از کشاورزان را ۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: این رقم در سال گذشته دو هزار و ۷۰۰ تومان بوده است.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم تا پایان فصل برداشت در خراسان جنوبی ادامه دارد، اظهار کرد: با توجه به فصل برداشت خرید تضمینی گندم تا پایان شهریور در خراسان جنوبی ادامه دارد.

حسینی با بیان اینکه هیچگونه نگرانی بابت پرداخت بهای گندم تحویلی کشاورزان به مراکز خرید وجود ندارد، گفت: اسامی کشاورزان در پایان هر روز به بانک عامل ارسال می‌شود.

پیش بینی می‌شود از ۱۸ هزار هکتار سطح کشت گندم  در خراسان جنوبی ۴۰ هزار تن گندم برداشت شود.