به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مدیر امور باغبانی سازمان از پیش بینی برداشت ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن انگور در سال جاری خبر داد و گفت:  ۲ هزار و ۷۴۵ هکتار از باغ های استان به کشت انگور اختصاص دارد که ، ۸۶۷ هکتار آن زیر کشت انگور دیم است.

عبدالرضا رضایی با اشاره به این که میزان تولید انگور پارسال ۱۶ هزار و ۳۵۴ تن بوده است ، افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن انگور از سطح باغ های استان برداشت شود.

 وی اظهار کرد: مناطق عمده تولید انگور در استان به ترتیب شهرستان‌های قاین ، خوسف و زیرکوه هستند که در زمینه برداشت انگور ۴ هزار نفر بهره بردار فعالیت دارند.

 مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: حدود ۷۰ درصد از انگور تولیدی در داخل استان مصرف و بقیه به خارج از استان ارسال می‌شود.

 رضایی بیان کرد: برداشت انگور از اوایل خرداد ماه به صورت نوبرانه آغاز می‌شود و تا اواخر شهریور  ادامه دارد.

وی با اشاره به این که واحد‌های فرآوری سنتی انگور مانند تولید کشمش در استان فعال هستند، افزود: در حوزه فرآوری بیشترین فرآورده تولیدی از این محصول شیره انگور است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: در استان ارقام متنوع انگور وجود دارد که از جمله آن‌ها می‏ توان به ارقام عسکری ، مایه میشی ، کوهی ، امیری ، لعل ، حسینی و یاقوتی اشاره کرد.