به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مدیرزراعت سازمان با بیان اینکه پیش بینی می شود، امسال  ۱۷ هزار و ۲۶۵ تن سبزی در خراسان جنوبی برداشت شود، گفت: عمده محصول سبزی خراسان جنوبی در شهرستان طبس با سطح ۵۸۰ هکتار است.

محمد رزقی با اشاره به اینکه شهرستان طبس ۶۰ درصد سبزی تولیدی  استان  را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: پیش بینی می شود ۱۳ هرار ۵۶۰ تن سبزی در این شهرستان تولید شود .

وی ارزش تولیدات امسال را ۳۴۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: سبزی تولیدی در این فصل  شامل ریحان، گشنیز، تره، تربچه، جعفری، پیازچه است که از سطح ۸۹۵ هکتار  برداشت می شود . 

مدیرزراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: سبزی تولید شده در استان، علاوه بر مصرف این شهرستان به استان‌های همجوار خراسان رضوی، کرمان، سیستان وبلوچستان و  یزد عرضه می‌شود.

رزقی با اشاره به اینکه ۲۲ واحد صنعتی  بسته بندی و. خشک کنی سبزی در  شهرستانهای قائنات ،طبس ،فردوس ،بیرجند ،سرایان ،بشرویه و زیرکوه  وجود دارد، افزود:  ۶ واحد فعال در شهرستان   طبس مشغول فعالیت هستند . 

مدیرزراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در خراسان جنوبی ۵۰۰  نفر در تولید سبزی مشغول فعالیتند، گفت: ظرفیت بسته بندی و خشک کردن واحد‌های صنعتی ۲ هزار ۵۵۶ تن در سال  است.