به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز پنجشنبه (31 شهریور) همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس، مراسم صبحگاه مشترک با حضور رئیس سازمان، نماینده ولی فقیه در سازمان، مدیران کل دستگاه های تابعه، معاونین، مدیران و کلیه همکاران برگزار و از 72 رزمنده جهادگر شاغل، بازنشسته و مردمی تجلیل شد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی سجادی، نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: همواره باید از رشادت ها، ایثارگری ها و دلاورمردی های رزمندگان از جان گذشته کشور تقدیر کرد و یاد و خاطره شهدا را زنده و گرامی بداریم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در این مراسم با بیان این که باید بستری فراهم شود تا از تجربیات رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس بهره مندی لازم به عمل آید، اظهار داشت: ساختار هر فرهنگ یا هر کاری بسیار مهم است و اینکه جهادگران در دوران دفاع مقدس عنوان سنگرسازان بی سنگر را از زبان بنیان گذار کبیر انقلاب کسب کردند یعنی یک تفکر جهادگونه که باید به نسل های بعد هم انتقال داده شود.

مهدی جعفری افزود: این که در طول ۸ سال دفاع مقدس هیچ قسمتی از کشور در تصاحب اشغالگران نیفتاد و همچنین جنگ هشت ساله باعث بیداری کشورهای اسلامی گردید و نیز این مقاومت عظمت ایران اسلامی را به ابرقدرت‌های جهان نشان داد، از ویژگیهای دوران دفاع مقدس می باشد.

وی با بیان اینکه نقش جهادگران در ساختار جنگ بسیار پررنگ و ارزشمند بوده و هنوز هم رفتار و کردار جهادی مؤثر و باارزش است، اظهار کرد: ادامه دادن راه شهدایی که برای نگه داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی از جان و مال و ناموس خود گذشتند، امری واجب است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: جنگ نظامی، جنگ اقتصادی و هر کدام شرایط خاصی داشته که ملت ایران با اقتدار از سد این موانع عبور کرده و باز هم فریب افکاری مخالف با عقاید کشور ما را نخواهند خورد چون آگاهی برای ملت نقش خود را بخوبی ایفا کرده است.

گفتنی است در این مراسم از 72 رزمنده جهادگر شاغل، بازنشسته و مردمی تجلیل شد.