سه شنبه     19/فروردين/1399 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی صبح امروز یکشنبه (۱۷ فروردین۹۹) رییس سازمان به همراه تعدادی از مدیران، از مزارع مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان بازدید به عمل آوردند.

 غلامرضا قوسی در این بازدید با بیان اینکه با تلاش و همراهی کشاورزان و مسئولین به دستاوردهای خوبی در زمینه تولید انواع مختلف محصولات کشاورزی دست یافته‌ایم، گفت: آشنایی هر چه بیشتر کشاورزان با دستاوردهای علمی و تحقیقاتی از جمله موضوعاتی است که باید برای امنیت زنجیره غذایی مردم و حرکت به سمت جهش تولید در استان مورد توجه جدی قرار گیرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تولید ارقام مختلف جو، گندم و تریتیکاله در کنار تولید دانه های مختلف روغنی از موفقیت های مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان می باشد که باید در راستای معرفی این دستاوردها به عموم مردم در جهت استفاده از خدمات دولت در این حوزه اهتمام ویژه‌ای به عمل آید.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی صبح امروز یکشنبه (۱۷ فروردین۹۹) و همزمان با میلاد حضرت علی اکبر(ع)، رزمایش سراسری پدافند زیستی پایگاه های مقاومت سازمان های وزرات متبوع در خصوص موارد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با صدور فرمان از سوی فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی برای ضدعفونی کردن سراسری و با رمز یا علی اکبر(ع) برگزار گردید.

حسن شمشیری، فرمانده پایگاه مقاومت نبوت سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و تعدادی از بسیجیان این پایگاه در این مراسم که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، شرکت کردند.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، رییس سازمان گفت: بخش کشاورزی و دامپروری به لحاظ جایگاه آن در اقتصاد، نقش بسیار مهمی در ایجاد اشتغال و جهش تولید و توسعه استان ایفا می‌کند.

غلامرضا قوسی اظهار کرد: بخش کشاورزی و دامپروری به لحاظ جایگاه آن در اقتصاد، نقش بسیار مهمی در جهش تولید و توسعه اقصادی استان ایفا می‌کند، بنابراین یکی از دستگاه‌هایی که تاثیر به سزایی در برآورده ساختن شعار سال ایفا می‌کند، جهاد کشاورزی است. 

وی رکن اصلی و اساسی در هر جامعه را نیروی انسانی دانست و بیان کرد: تمام امورات باید در راستای نیاز بهره‌برداران صورت پذیرد و با برنامه‌ریزی بهتر نیازهای جامعه هدف و بهره‌برداران برطرف شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی توسعه گلخانه‌ها، آموزش و ترویج بهره‌برداران و کارشناسان، اجرای برنامه‌های اصلاح نژاد دام، تامین به موقع نهاده‌های کشاورزی و استفاده از بذور اصلاح شده را از مهم‌ترین برنامه‌ها در سال جدید برای جهش تولید عنوان کرد.

قوسی در خصوص استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان خاطرنشان کرد: استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در استان از قیبل تعاونی‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، صندوق زنان، نظام صنفی، نظام مهندسی و همکاری متقابل سازمان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه و بانک کشاورزی می‌تواند باعث افزایش بیش از پیش تولید در بخش کشاورزی و جهش تولید در خراسان جنوبی گردد.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان از تولید میزان ۳ تن و 398 کیلوگرم فرآورده عسل در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: سال گذشته ۲۵.۲۷ کیلوگرم ژل رؤیال، 870 کیلوگرم گرده گل، 145 کیلوگرم بره موم و ۲ هزار و 358 کیلوگرم موم در کندو‌های زنبورعسل استان تولید شد.

محمود اشرفی گل ارزش فراورده‌های تولید شده را 188 میلیون و 600 هزار تومان اعلام کرد و افزود: فرآورده‌های زنبور عسل در ابتدا به مصرف صنعت زنبورداری و بعد از آن به مصارف تغذیه انسانی و دارویی و بهداشتی می‌رسد.

ژل رؤیال یا ژل سلطنتی که غذای اصلی ملکه است سرشار از انواع ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، اسید‌های آمینه و آنتی اکسیدان بوده و می‌توان به عنوان یک مکمل غذایی و همچنین داروی ارگانیک استفاده شود.

گفتنی است، در خراسان جنوبی۳۰ هزار و 469 کلنی زنبور عسل وجود دارد.بازدید امروز163
بازدید دیروز381
بازدید هفته544
بازدید کل193649