دوشنبه     27/آبان/1398 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ظهر امروز شنبه (25آبان98) جلسه شورای فرهنگی سازمان با حضور نماینده ولی فقیه در سازمان، رئیس سازمان، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه های مختلف فرهنگی سازمان و ادارات تابعه در محل دفتر رئیس سازمان برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین سجادی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، برگزاری موفق مراسم مذهبی و دینی را یکی از  برنامه های این حوزه در سازمان برشمرد وگفت: در طول سال برنامه های متنوعی از جمله مراسم مذهبی و دینی، کلاس های عقیدتی امر به معروف و نهی از منکر، با استفاده حداکثری از توان کارمندان و کارکنان سازمان در کلیه مراسم مذهبی برگزار می گردد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز با اشاره به نامگذاری عنوان سال از سوی مقام معظم رهبری، داشتن انگیزه در افراد برای پیشبرد تولید را امری موثر دانست و گفت: کلیه امور فرهنگی و مذهبی از سوی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری پیگیری می‌شود.

 غلامرضا قوسی ضمن تشکر از تلاش های فرهنگی انجام شده، تقویت این امر را به ویژه در میان نسل جوان سازمان برای خدمت بهتر و بیشتر به جامعه کشاورزی ضروری دانست.

 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز با اشاره به زحمات و تلاش‌های صورت گرفته در سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان جزو دستگاه های پیشرو در امر شعائر انقلابی و مذهبی است.

 وی افزود: تفکیک، تکریم، تشخیص و تشکر از مهمترین محورهای امر به معروف و نهی از منکر است.

 وی پیشگیری را به عنوان شاخصه مهم در امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: امیدواریم با تلاش همه اقشار جامعه بتوانیم نسبت به اصلاح امور بیش از گذشته تلاش کنیمبه گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان با اعلام اینکه در زمان کشت کلزا، میزان  ۲۱۷ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت پاییزه این محصول رفت، گفت: کشت پاییزه کلزا از ۲۰ شهریور آغاز و تا 20 مهرماه ادامه دارد.

مهدی عصمتی پور افزود: از این سطح ۲۱۴ هکتار سبز شده است.

وی  به توزیع هزار و ۳۵۰ کیلوگرم بذر اصلاح شده بین کشاورزان استان اشاره کرد و اظهار داشت: از این سطح کشت ۶۹ هکتار زیرپوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اوکاپی، هایولا ۴۲۰ و هایولا ۵۰ را از ارقام کشت شده کلزا در استان عنوان کرد و افزود: متوسط عملکرد تولید کلزا در هر هکتار هزار و ۷۰۰ کیلوگرم کلزا است.

وی خودکفایی در تولید روغن، اصلاح خاک و افزایش ۲۰ درصدی تولید محصول سال اینده از مهمترین مزایای کشت کلزا است.

عصمتی پور بیان کرد: زمان کشت بهاره کلزا در استان از اواخر بهمن آغاز و تا اواسط اسفند ادامه دارد.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس با اعلام اینکه پیش بینی می‌شود ۷ هزار تن ذرت علوفه‌ای در شهرستان طبس برداشت شود، گفت: برداشت ذرت علوفه‌ای از ۱۵۵ هکتار از اراضی زیرکشت این محصول اوایل آبان آغاز شد و تا پایان آبان ادامه دارد.

داود بخشایی افزود: امسال علاوه بر خدمات فنی و مشاوره‌ای مقدار ۴.۵ تن بذر اصلاح شده و ۳۵ تن انواع کود شیمیایی بین ذرت کاران این شهرستان توزیع شده است.

وی اظهار داشت: بیشترین رقم کشت شده ذرت، رقم سینگل کراس ۷۰۴ و ارقام خارجی ماکسیما و دی سی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس ادامه داد: دامداران به منظور افزایش ارزش غذایی و افزایش طول مدت نگهداری ذرت علوفه ای، پس از برداشت و خرد کردن اقدام به ذخیره سازی آن در سیلو می‌کنند.

بخشایی بیان کرد: ذرت علوفه‌ای سیلو شده یکی از مواد خوراکی دامی است که به سبب خوش خوراکی، ارزش غذایی نسبتا مناسب و ارزان بودن، به مقدار زیادی در تغذیه انواع دام، به ویژه در فصل زمستان استفاده می‌شود.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز پنجشنبه (23 آبان98) کارگاه آموزشی تبیین راهکارهای اجرای توسعه گلخانه های استان، با تاکید بر توسعه گلخانه های کوچک مقیاس، در سالن جلسات سازمان برگزار گردید.

 دکتر بنی عامری، مجری ملی طرح توسعه گلخانه های کشور در این کارگاه که برای ۳۰ نفر از دهیاران و بخشداران شهرستان های بیرجند و خوسف برگزار گردید، در خصوص راهکارهای استفاده بهتر از منابع موجود، نحوه احداث گلخانه های کوچک مقیاس کشت انواع محصولات در این گلخانه ها، پرورش طیور، پرورش ماهی ها و نیز مدیریت این گلخانه ها توضیحاتی ارائه نمود.

لازم به ذکر است مجوز احداث گلخانه های کوچک در محدوده شهر و روستا تا سطح ۳۰۰ متر مربع، توسط جهاد کشاورزی صادر می‌شود و جهت احداث آن با دارا بودن منبع تأمین آب دائم، توسط بانک‌ها تسهیلات ۷ درصد با بازپرداخت ۵ ساله پرداخت می شود.بازدید امروز105
بازدید دیروز254
بازدید هفته105
بازدید کل144377