سه شنبه     06/فروردين/1398 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، با نزدیک شدن به آغاز سال نو و بهار طبیعت، فضای ساختمان اداری سازمان جهاد کشاورزی استان هم رنگ و بوی عیدانه به خود گرفت.

روابط عمومی سازمان تحت عنوان ستاد خبری ویژه نوروز با چیدمان سفره هفت سین در مجاورت المان شهدای سنگرساز بی سنگر سازمان، حال و هوای سازمان را برای همکاران و مراجعین به سازمان بهاری کرد.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی پیشاپیش سال نو را به همه هموطنان عزیز، علی الخصوص هم استانی های گرانقدر،  تولیدکنندگان و بهره برداران پرتلاش بخش کشاورزی و به ویژه همه همکاران سخت کوش تبریک عرض می نماید و برای همه ایرانیان سالی سرشار از خیر و برکت و موفقیت را آرزومند است.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، رییس سازمان در بازدید از سردخانه های میوه گفت: بیش از 350 تن سیب و 600 تن پرتقال با قیمت مصوب به تدریج تا پایان تعطیلات نوروزی در 160 مرکز، توزیع می شود.

غلامرضا قوسی با اشاره به اینکه این میوه ها با قیمت مصوب و 10 تا 20 درصد پایین تر از بازار توزیع می شود، افزود: سیب با قیمت  5 هزار و 700 تومان و پرتقال تامسون 4 هزار تومان و والنسیا با قیمت 4 هزار 500 تومان به صورت سبدی عرضه می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی تشریح کرد: سیب ها از استانهای اصفهان و تهران، پرتقال والنسیا از جیرفت و تامسون از شمال تهیه شده است .

وی با بیان اینکه میوه شب عید در میادین، فروشگاه‌های زنجیره ای، فروشگاه‌های تعاونی استانی و شهرستانی توزیع می شود، افزود: با توجه به افزایش 40 درصدی توزیع  میوه ها نسبت به سال گذشته، مردم نگران تامین میوه در ایام تعطیلات نوروزی نباشند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی عنوان کرد: برای روز‌های پایانی سال ۳۰ هزار تن سیب درختی، ۴۰ هزار تن پرتقال تامسون شمال و والنسیای جنوب خریداری و به مقاصد ۳۲ گانه استان‌های کشور حمل شده و ده هزار تن سیب و پرتقال نیز به صورت ذخیره در سردخانه‌ها برای جبران هرگونه کمبود در استان‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، صبح امروز پنجشنبه (23 اسفند97) حامد عارفی نیا در اولین جلسه ستاد خبری ویژه نوروز 98 گفت: طبق روال همه ساله ستاد خبری ویژه نوروز تشکیل و کشیک سازمانی برای پاسخگویی در ایام نوروز هم تعیین می گردد.

رییس اداره روابط عمومی افزود: در ستاد خبری سازمان رییس سازمان بعنوان رییس ستاد، مدیرحوزه ریاست بعنوان جانشین رییس ستاد و رییس اداره روابط عمومی بعنوان دبیر ستاد به همراه همکاران روابط عمومی بعنوان هیئت تحریریه خبری معرفی می گردند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تامین اقلام از مزرعه تا سفره بر عهده سازمان جهاد کشاورزی هر استان می باشد، لذا جهاد کشاورزی به هیچ عنوان تعطیل نیست و در ایام نوروز هم پیگیر تامین اقلام مورد نیاز مردم خواهد بود.به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه خشکسالی ۲۴۳۷ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان وارد کرده است، گفت: تاکنون ۲۵۹۶ هکتار آبیاری تحت فشار در استان اجرا شده و در مجموع 15 درصد از سطح اراضی کشاورزی در بخش زراعی استان تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفته است.

غلامرضا قوسی افزود: کشاورزی یکی از بخش‌های اقتصادی مهم و تاثیرگذار بوده که سهم آن از تولید ناخالص 31 درصد است.

وی با بیان اینکه 2.1 درصد طیور کشور در خراسان جنوبی تولید می‌شود، افزود: خراسان جنوبی قطب صنعت طیور و پرورش شتر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر 190 هزار تن محصولات و پروتئین دامی تولید می‌شود، تصریح کرد: هم‌اکنون 26 مجتمع دامپروری فعال در استان وجود دارد.

 قوسی با بیان اینکه خشکسالی ۲۴۳۷ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان وارد کرده است، اظهار کرد: تاکنون ۲۵۹۶ هکتار آبیاری تحت فشار در استان اجرا شده و در مجموع 15 درصد از سطح اراضی کشاورزی در بخش زراعی استان تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفته است.

 وی ادامه داد: باید این میزان پوشش آبیاری نوین اراضی کشاورزی به 30 درصد افزایش یافته و در اعتبارات بند «خ» ماده 33 قانون تجدیدنظر شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه میزان آب دهی قنوات و چاه‌های کشاورزی در استان بر اثر خشکسالی بسیار کاهش یافته و این امر موجب کاهش درآمد و مهاجرت روستاییان شده است، یادآور شد: ظرفیت 300 واحد گلخانه‌ای در خراسان جنوبی خالی است.

 بازدید امروز46
بازدید دیروز172
بازدید هفته218
بازدید کل85266